Mpałac w łężanachiędzy miejscowościami Reszel i Biskupiec nad Jeziorem Legińskim znajduje się wieś Łężany w której stoi neobarokowy pałac von Fischerów-Lossainenów.

Pałac Pajelenia gora palac paulinumulinum położony jest na wzgórzu na wschód od Jeleniej Góry i swoje powstanie zawdzięcza Richardowi von Kramst, który w 1855 r. zlecił jeleniogórskiemu ogrodnikowi Siebenhaarowi założenie na Górze Krzyżowej parku krajobrazowego.

W Papakoszow palackoszowie niedaleko Piechowic znajduje się barokowy pałac wzniesiony w 1725 r. na zlecenie Johanna Martina Gottfrieda ? burmistrza Jeleniej Góry.

sady dolne pałacWe wsi Sady Dolne położonej niedaleko Bolkowa zobaczyć można neogotycki pałac. Pierwszy pałac został zbudowany w tym miejscu w 1618 r. przez rodzinę von Tschirnhaus

W stara lomnica dwor gornyStarej Łomnicy oprócz dwory dolnego znajduje się też dwór górny, który wybudowany został pod koniec XVI w.

Stastara lomnica dwor dolnyra Łomnica to wieś leżąca ok. 10 km od Bystrzycy Kłodzkiej. Znajduje się tutaj renesansowy dwór dolny zbudowany pod koniec XVI w.

W miejoldrzychowice klodzkie zamek palacscu w którym stoi obecnie pałac Magnisów w Ołdrzychowicach Kłodzkich stał wcześniej dwór i wieża obronno-mieszkalna, która miała stanowić siedzibę rodu Knoblauchsdorfów.