Jednymradków z miast położonych u stóp Szczelińca w Górach Stołowych jest Radków, przez który przebiega droga do Kudowy Zdrój zwana Szosą Stu Zakrętów.

Histjelenia goraoria otoczonej z prawie każdej strony górami Jeleniej Góry sięga 900 lat wstecz. W mieście określanym jako Perła Karkonoszy zachowało się wiele śladów sięgających w głąb historii.

Bystrbystrzyca klodzkazyca Kłodzka to miasto położone w południowej części powiatu kłodzkiego u ujścia rzeki Bystrzycy do Nysy Kłodzkiej. W widłach obu tych rzek na wysokości ok. 360 m n.p.m. już w średniowieczu znajdowała się osada czeska założona przez rycerza Havla (Gawła) z Lemberka.

Przejeżdżstara lomnica wieza rycerska i dwor sredniając przez Starą Łomnicę możemy dostrzec przy drodze głównej murowany, prostokątny budynek wieży rycerskiej.

Żelazzelazno wieza rycerskano powstało jako jedna z najstarszych wsi na Ziemi Kłodzkiej. Pierwsze wzmianki pochodzą z I połowy XIII w. Osada leżała na skrzyżowaniu dwóch szlaków handlowych: Solnej Drogi i antycznego szlaku bursztynowego.

Rradkow mlynadków to wieś położona ok. 20 km od Kłodzka. Przejeżdżając przez tę miejscowość natknęliśmy się na drogowskazy wiodące do zabytkowego młyna.

Kukudowa zdrójdowa Zdrój jest jednym z najstarszych uzdrowisk w Polsce i w Europie. Pierwsza wzmianka o mieście pochodzi z 1477 r. natomiast pierwsza wzmianka o źródłach mineralnych z 1580 r. Najstarszą dzielnicą Kudowy jest istniejąca już w XVI w. Czermna.